Sort by

Simon has logged 19 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
End of Summer

End of Summer

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
I See You

I See You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hangman

Hangman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hello Apartment

Hello Apartment

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Wind

Wind

1996
×
Edit this entry  
15
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Crumbs

Crumbs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night in the Wild Garden

Night in the Wild Garden

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Here Come the Problems

Here Come the Problems

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Carmen

Carmen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Message from the King

Message from the King

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry