• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Val

    ★★½

  • Introducing, Selma Blair

    ★★★

  • Sharks of the Corn

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Robin's Wish

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • The Walrus and the Whistleblower

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★

  • Self Portrait

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • The Other Lamb

    ★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Rare Beasts

    ★★★★

  • Web of Dreams

    ★★★½

  • Gates of Paradise

    ★★★½

  • Fallen Hearts

    ★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Dark Angel

    ★★★

  • Heaven

    ★★★

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

    ★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • 63 Up

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★★★

  • When I Last Saw Jesse

    ★½

  • Well Groomed

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★

  • Monos

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Gypsy's Revenge

    ★★★½

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Twisted Pair

    ★★★★

  • Joe Rogan: Strange Times

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • The Third Wife

    ★★★

  • The Nightingale

    ★½

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Possum

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Evil Genius

    ★★

  • Border

    ★★★★

  • Picnic at Hanging Rock

    ★★½

  • Wild Wild Country

    ★★★½