• The Snake Girl and the Silver-Haired Witch

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Raging Fire

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Blind Beast

    ★★★★

  • Ghost in the Shell 2: Innocence

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • A Separation

    ★★½

  • The Baader Meinhof Complex

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • The Night

    ★★★

  • Ritual

    ★★★★½

  • Ryusei-Kacho

    ★★★½

  • Born in Evin

    ★★★★

  • Fires on the Plain

    ★★★½

  • Nightmare Detective

    ★★★

  • Kotoko

    ★★★★