Chris has logged 21 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonderful Paradise

Wonderful Paradise

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paradise War: The Story of Bruno Manser

Paradise War: The Story of Bruno Manser

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Special Actors

Special Actors

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Like Me

Like Me

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fukushima 50

Fukushima 50

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Steaks

Love Steaks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Showtime

Showtime

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Höllental

Höllental

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paradise

Paradise

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Female

Female

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Persona

Persona

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry