Chris has logged 132 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Infamous

Infamous

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Metro Manila

Metro Manila

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flashback

Flashback

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Extraneous Matter

Extraneous Matter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slate

Slate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Homunculus

Homunculus

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
B·E·D

B·E·D

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gaia

Gaia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spiritwalker

Spiritwalker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Luz

Luz

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crayon Shin-Chan: Crash! Rakuga Kingdom and Almost Four Heroes

Crayon Shin-Chan: Crash! Rakuga Kingdom and Almost Four Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
How Heavy Are the Dumbbells You Lift?

How Heavy Are the Dumbbells You Lift?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Foreign Duck, the Native Duck and God in a Coin Locker

The Foreign Duck, the Native Duck and God in a Coin Locker

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Carmilla

Carmilla

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goodbye Berlin

Goodbye Berlin

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taste

Taste

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Lesson

Love Lesson

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jane's Summer

Jane's Summer

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Negotiation

The Negotiation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Women Hell Song

Women Hell Song

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Away with Words

Away with Words

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Tezuka's Barbara

Tezuka's Barbara

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Naked Killer

Naked Killer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry