HiSilas has logged 317 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Trucker Bruce

Space Trucker Bruce

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Nice Guy

Mr. Nice Guy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Forget About Everything for Awhile

Forget About Everything for Awhile

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Beast of War

The Beast of War

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Phenomenon

The Phenomenon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Walk

The Walk

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sheep Theater

Sheep Theater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Armoire

The Armoire

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
There Comes a Knocking

There Comes a Knocking

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Brother Jordan

My Brother Jordan

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Any Given Tuesday

Any Given Tuesday

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Popeye the Pizza Man

Popeye the Pizza Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
RIFFRAFF

RIFFRAFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Snowbirds

Snowbirds

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Grape Soda

Grape Soda

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry