Mike has logged 19 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Every Day's a Holiday

Every Day's a Holiday

1937
×
★★½
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★
Edit this entry  
22
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
20
All Night Long

All Night Long

1962
×
★★★½
Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
24 Frames

24 Frames

2017
×
Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Entertainment

Entertainment

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Threads

Threads

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★½
Edit this entry