Wahltart Whit has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
½
Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Surviving Sid

Surviving Sid

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinema

Cinema

1977
×
Read the review Edit this entry  
07
F.A.R.T.: The Movie

F.A.R.T.: The Movie

1991
×
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
asdfmovie

asdfmovie

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trolls

Trolls

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Home

Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
Read the review Edit this entry