• Doctor Who: Eve of the Daleks

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • Ciao Alberto

  • Young Plato

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★

  • Deadly Cuts

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Editing

  • The Last Duel

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Vigil

    ★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Pray Away

    ★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★½

  • Fire in My Belly

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Save Ralph

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • Us Again

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • To All My Darlings

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Shangri-La

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • It's a Sin

  • WandaVision

    ★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Nichols Canyon Road

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Small Axe

  • Canvas

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • This Is Not A Love Letter