• Bhramam

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • #Home

    ★★★★

  • Shershaah

    ★★★★

  • Kuruthi

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Malik

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Jagame Thandhiram

  • Luca

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Loki

    ★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • Wrath of Man

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wolf

  • Karnan

    ★★★★

  • Nayattu

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Joji

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Homunculus

    ★★★½

  • Irul

    ★★★½

  • Aarkkariyam

  • Kala

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Drishyam 2

    ★★★

  • Operation Java

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • Flinch

    ★★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Master

  • The White Tiger

    ★★★

  • AK vs AK

    ★★

  • Long Toast

  • Paava Kadhaigal

  • Puparia

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Love

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★