shi qin has logged 436 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fathers

Fathers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Para Para Sakura

Para Para Sakura

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sandcastle

Sandcastle

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Homerun

Homerun

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Secret Zoo

Secret Zoo

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
And So It Goes

And So It Goes

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
A Little Princess

A Little Princess

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Coachman

The Coachman

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ashfall

Ashfall

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Piper

The Piper

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Are We In Love?

Are We In Love?

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inseparable Bros

Inseparable Bros

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
SORI: Voice from the Heart

SORI: Voice from the Heart

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Room No.7

Room No.7

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Hit-and-Run Squad

Hit-and-Run Squad

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombie for Sale

Zombie for Sale

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trade Your Love

Trade Your Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Intruder

Intruder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jazzy Misfits

Jazzy Misfits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Egg Boy

My Egg Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Girl's Revenge

Girl's Revenge

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Forest

The Forest

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Covenant

The Covenant

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Amnesiac

Amnesiac

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry