• A World Without

  • No One Gets Out Alive

  • Britney Vs Spears

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Untold: Breaking Point

    ★★★

  • Cinderella

    ★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★½

  • D.P.

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Untold: Caitlyn Jenner

  • Candyman

    ★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Police University

    ★★★

  • Sinkhole

    ★½

  • The Witch's Diner

    ★★★½

  • Deep

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Devil Judge

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The 8th Night

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Midnight

    ★★★½

  • Good on Paper

    ★★½

  • Murder by the Coast

    ★★★

  • Nevertheless,

    ★½

  • So Not Worth It

    ★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Racket Boys

    ★★★★½

  • My Roommate Is a Gumiho

    ★★★½

  • Mad for Each Other

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Oxygen

    ★½

  • Mine

    ★★★★½

  • My Love

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

  • Endless Rain

    ★★★★

  • Undercover

    ★★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Law School

    ★★★★½

  • My Blood & Bones in A Flowing Galaxy

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • This Little Love of Mine

    ★½

  • Man in Love

    ★★★

  • Kingdom: Legendary War

    ★★★★

  • A Week Away

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Yes Day

  • You Make Me Dance

    ★★★

  • Vincenzo

    ★★★★½

  • A Way Station

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • I Missed You

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Wish You

    ★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★