Shikhar has logged 31 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sounds Like Love

Sounds Like Love

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Had It Coming

We Had It Coming

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Starling

The Starling

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Around The Table

Around The Table

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody Has to Know

Nobody Has to Know

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Guddi

Guddi

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inexorable

Inexorable

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Silent Land

Silent Land

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dug Dug

Dug Dug

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Are You Lonesome Tonight?

Are You Lonesome Tonight?

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Promises

Promises

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Kate

Kate

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time in Calcutta

Once Upon a Time in Calcutta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Caged

Caged

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Middle Man

The Middle Man

2021
×
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry