• Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Moxie

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

  • Outside the Wire

  • Locked Down

    ½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★½

  • Rebecca

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Her Socialist Smile

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • City Hall

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Red Aninsri; Or, Tiptoeing on the Still Trembling Berlin Wall

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Eddy

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★