• Scream

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Drive My Car

  • Cruella

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Os Parças 2

    ½

  • Frozen II

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Promare

    ★★

  • Dumbo

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Roma

  • The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

    ½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Us and Them

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Os Parças

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • It

    ★★

  • Death Note

  • Naked

  • Dunkirk

  • Loving Vincent

    ★★

  • Good Time

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Internet - The Movie

    ½

  • Logan

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Moana

    ★★

  • Gantz:O

    ★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★

  • Finding Dory

  • Zootopia

    ★★

  • Deadpool

  • Till Luck Do Us: Part 3

    ½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

  • Vai Que Cola: O Filme

    ½

  • Hotel Transylvania 2

    ★★

  • The Visit

  • The Boy and the Beast

    ★★★

  • Inside Out

    ★★

  • Sicario

    ★★

  • A Man Amidst Bees

    ½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Boruto: Naruto the Movie

  • Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

    ½

  • Blackhat

    ★★★

  • Penguins of Madagascar

  • Interstellar

    ★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Boxtrolls

    ★★

  • The Honest Candidate

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★