• Cinderella

    ★★

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Free Guy

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Thunder Force

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ½

  • Cookie Num Num

    ★★

  • Soul of the City

    ★★★

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • The Stand

    ★★★

  • The Ripper

    ★★

  • Godmothered

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • Holidate

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½

  • 22. Anna Matthews

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Hollywood

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Lamp Life

    ★★

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★