Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Souad

Souad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hidden

Hidden

2020
×
Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Intimate Confessions of a Chinese Courtesan

Intimate Confessions of a Chinese Courtesan

1972
×
★★★
Edit this entry  
29
Counterfeit Kunkoo

Counterfeit Kunkoo

2018
×
Edit this entry  
29
Mio on the Shore

Mio on the Shore

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Radiance

Radiance

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
July Rhapsody

July Rhapsody

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Welcome

Welcome

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Change of Life

Change of Life

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Accidental Tourist

The Accidental Tourist

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lucky Chan-sil

Lucky Chan-sil

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Moment of Truth

The Moment of Truth

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The First Day of the Rest of Your Life

The First Day of the Rest of Your Life

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Swallowtail Butterfly

Swallowtail Butterfly

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Night and Day

Night and Day

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Hit-and-Run Family

The Hit-and-Run Family

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Cage

The Cage

1975
×
★★
Edit this entry  
18
Joy House

Joy House

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hive

Hive

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★
Edit this entry  
16
The Marriage Project

The Marriage Project

2020
×
Edit this entry  
16
Hiroshima and Nagasaki: 75 Years Later

Hiroshima and Nagasaki: 75 Years Later

2020
×
Edit this entry  
16
Transylvania

Transylvania

2006
×
★★½
Edit this entry  
14
Luzzu

Luzzu

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
La Ronde

La Ronde

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Blood of My Blood

Blood of My Blood

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
His Days Are Numbered

His Days Are Numbered

1962
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Hill of Freedom

Hill of Freedom

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Gainsbourg: A Heroic Life

Gainsbourg: A Heroic Life

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Third Page

The Third Page

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
Tereza37

Tereza37

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Japan's War In Colour

Japan's War In Colour

2005
×
Edit this entry  
07
July Rain

July Rain

1967
×
★★½
Edit this entry  
06
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★½
Edit this entry