• Romancing in Thin Air

    ★★★★½

  • Sparrow

    ★★★★½

  • Don't Go Breaking My Heart

    ★★★★

  • A Hero Never Dies

    ★★★★

  • Sister Emanuelle

    ★★½

  • Exiled

    ★★★★½

  • Story of a Cloistered Nun

    ★★★

  • High Risk

    ★★½

  • Disturbia

    ★★★½

  • Glengarry Glen Ross

    ★★★★

  • Bulletproof Monk

    ★★

  • The Mission

    ★★★½

  • The Palm Beach Story

    ★★★★

  • The Intruder

    ★★★½

  • The Last Metro

    ★★★½

  • Secretary

    ★★★½

  • Cradle 2 the Grave

    ★★★½

  • Running on Karma

    ★★★★