ShawnGlinis has logged 287 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Scoop

Scoop

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Story of a Cloistered Nun

Story of a Cloistered Nun

1973
×
★★★
Edit this entry  
03
Exit Wounds

Exit Wounds

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Emanuelle Around the World

Emanuelle Around the World

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emmanuelle

Emmanuelle

1974
×
★★★
Edit this entry  
09
Honey and Ashes

Honey and Ashes

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Dollman

Dollman

1991
×
★★★
Edit this entry  
08
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
★★★
Edit this entry  
08
Brain Smasher... A Love Story

Brain Smasher... A Love Story

1993
×
★★★
Edit this entry  
26
A Lustful Mind

A Lustful Mind

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Golden Temple Amazons

Golden Temple Amazons

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Code of Silence

Code of Silence

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deceit

Deceit

1990
×
★★★
Edit this entry  
04
Vicious Lips

Vicious Lips

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Captain America

Captain America

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Education

Education

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Joan of Arc

Joan of Arc

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Caramel

Caramel

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Sportin' Life

Sportin' Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Police Story 4: First Strike

Police Story 4: First Strike

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Strange Affair of Uncle Harry

The Strange Affair of Uncle Harry

1945
×
★★★
Edit this entry  
01
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
The Man from Planet X

The Man from Planet X

1951
×
★★★
Edit this entry  
18
Dagon

Dagon

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Edit this entry  
12
Hatchet for the Honeymoon

Hatchet for the Honeymoon

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★
Edit this entry  
05
2019: After the Fall of New York

2019: After the Fall of New York

1983
×
★★★
Edit this entry  
02
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1991
×
★★★
Edit this entry  
02
Dolls

Dolls

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
Aenigma

Aenigma

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
Rock-a-Bye Baby

Rock-a-Bye Baby

1958
×
★★★
Edit this entry