ShawnGlinis has logged 146 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Sister Emanuelle

Sister Emanuelle

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
High Risk

High Risk

1995
×
★★½
Edit this entry  
11
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★★½
Edit this entry  
21
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Emanuelle and the Last Cannibals

Emanuelle and the Last Cannibals

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Emanuelle and the White Slave Trade

Emanuelle and the White Slave Trade

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Emanuelle and Françoise

Emanuelle and Françoise

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★½
Edit this entry  
10
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★½
Edit this entry  
14
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Downhill

Downhill

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Edit this entry  
02
Spree

Spree

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Massacre in Dinosaur Valley

Massacre in Dinosaur Valley

1985
×
★★½
Edit this entry  
10
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
VHYes

VHYes

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Soul Men

Soul Men

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
Black Box

Black Box

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
The Scorpion with Two Tails

The Scorpion with Two Tails

1982
×
★★½
Edit this entry  
02
The Prey

The Prey

1983
×
★★½
Edit this entry  
27
Arizona Colt Returns

Arizona Colt Returns

1970
×
★★½
Edit this entry  
15
Existo

Existo

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Scout

The Scout

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ernest Goes to School

Ernest Goes to School

1994
×
★★½
Edit this entry  
26
Byleth

Byleth

1972
×
★★½
Edit this entry  
26
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
★★½
Edit this entry  
21
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
Ernest Goes to Camp

Ernest Goes to Camp

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Training Day

Training Day

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zombie Island Massacre

Zombie Island Massacre

1984
×
★★½
Edit this entry  
10
Bronco Buster

Bronco Buster

1952
×
★★½
Edit this entry  
05
Fallen

Fallen

1998
×
★★½
Edit this entry  
27
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cyclo

Cyclo

1995
×
★★½
Edit this entry  
15
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Forgotten Silver

Forgotten Silver

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry