ShawnGlinis has logged 53 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Running Man

The Running Man

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Barren Illusion

Barren Illusion

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Spartan

Spartan

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Our Valley

Our Valley

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Redbelt

Redbelt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Clockers

Clockers

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heist

Heist

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
State and Main

State and Main

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bluebeard's Eighth Wife

Bluebeard's Eighth Wife

1938
×
★★★½
Edit this entry  
19
Oil Gush Fire in Bibiheybat

Oil Gush Fire in Bibiheybat

1898
×
Edit this entry  
19
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Angel

Angel

1937
×
★★★★
Edit this entry  
16
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hall of Lost Steps

The Hall of Lost Steps

1960
×
Read the review Edit this entry  
16
Uncle

Uncle

1959
×
Edit this entry  
16
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Edit this entry  
16
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Time to Live and the Time to Die

The Time to Live and the Time to Die

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Night Of Open Sex

The Night Of Open Sex

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
12
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★
Edit this entry  
11
She Hate Me

She Hate Me

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hot Dog... The Movie

Hot Dog... The Movie

1984
×
★★½
Edit this entry  
08
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★
Edit this entry  
04
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get on the Bus

Get on the Bus

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry