Sort by

Abdul Moeed has logged 38 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pari

Pari

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Vanguard

Vanguard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Durj

Durj

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marvel Rising: Secret Warriors

Marvel Rising: Secret Warriors

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hala

Hala

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Locked Down

Locked Down

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Futureworld

Futureworld

1976
×
Read the review Edit this entry  
16
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
RED 2

RED 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
RED

RED

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hulk: Where Monsters Dwell

Hulk: Where Monsters Dwell

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Highway

Highway

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry