ShadowOps has logged 85 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead Leaves

Dead Leaves

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Fear Footage

The Fear Footage

2018
×
★★
Edit this entry  
31
The Killer of Dolls

The Killer of Dolls

1975
×
★★
Edit this entry  
30
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1974
×
★★★
Edit this entry  
30
And Now the Screaming Starts!

And Now the Screaming Starts!

1973
×
★★
Edit this entry  
30
Asylum

Asylum

1972
×
★★★
Edit this entry  
30
Flesh Gordon

Flesh Gordon

1974
×
★★★
Edit this entry  
29
Scum of the Earth!

Scum of the Earth!

1963
×
★★
Edit this entry  
29
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★
Edit this entry  
29
Terror

Terror

1978
×
★★★
Edit this entry  
29
Scared Stiff

Scared Stiff

1987
×
★½
Edit this entry  
29
Immoral Tales

Immoral Tales

1973
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Iguana with the Tongue of Fire

The Iguana with the Tongue of Fire

1971
×
★★
Edit this entry  
29
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Edit this entry  
29
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Edit this entry  
28
Erik the Viking

Erik the Viking

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

1970
×
★★★
Edit this entry  
28
The Gruesome Twosome

The Gruesome Twosome

1967
×
Read the review Edit this entry  
28
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Yakuza's Law

Yakuza's Law

1969
×
★★★
Edit this entry  
27
Keoma

Keoma

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Weird Science

Weird Science

1985
×
★½
Edit this entry  
26
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terra Formars

Terra Formars

2016
×
★½
Edit this entry  
26
Martin

Martin

1977
×
★★★
Edit this entry  
24
The Delta Force

The Delta Force

1986
×
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
A Woman After a Killer Butterfly

A Woman After a Killer Butterfly

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Leaves

Dead Leaves

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Prey

The Prey

1983
×
★½
Read prior review Edit this entry  
22
Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Return of Sister Street Fighter

The Return of Sister Street Fighter

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sister Street Fighter

Sister Street Fighter

1974
×
★★★½
Edit this entry  
22
Double Face

Double Face

1969
×
★★½
Edit this entry  
21
Blood Feast 2: All U Can Eat

Blood Feast 2: All U Can Eat

2002
×
½
Edit this entry  
21
Dark Blue

Dark Blue

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Cruising

Cruising

1980
×
★★
Edit this entry  
19
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
Taking Tiger Mountain

Taking Tiger Mountain

1982
×
★½
Edit this entry  
17
Snake and Crane Arts of Shaolin

Snake and Crane Arts of Shaolin

1978
×
★★★
Edit this entry  
17
The Cheerleaders

The Cheerleaders

1973
×
★½
Edit this entry  
17
Chafed Elbows

Chafed Elbows

1966
×
★★★
Edit this entry  
17
Two Tons of Turquoise to Taos Tonight

Two Tons of Turquoise to Taos Tonight

1975
×
★★
Edit this entry  
17
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Signal

The Signal

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★
Edit this entry