• Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • The King's Man

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Luca

    ★★★★½

  • F9

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Soul of the City

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Throat Notes

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Puparia

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Come and play

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tales from the Multiverse

    ★★★½

  • Tenet

  • dogs

    ★★★½

  • Dante: A Replication

    ★★★★

  • A Night Tale

  • Un tal Alonso Quijano

    ★★

  • The Shape of You

    ★★★

  • The Girl Is Hungry

  • The Half of It

  • The Bourgeois

    ★★★½

  • Hillary

    ½

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Dolittle

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • 1917

    ★★★★

  • Home, Sweet Home

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Fall

    ★★

  • Hey Moon

    ★★½

  • Make Me a Sandwich

    ★★★★

  • Killing Time

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Cave

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Microphone

    ★★★

  • flying a kite

  • Nimic

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • Red Shoes And The Seven Dwarfs

    ★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★½

  • alone

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Maluma: What I Was, What I Am, What I Will Be

    ½

  • Dark Phoenix

    ★★