Caoimhe has logged 18 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Empty Metal

Empty Metal

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
17
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In Fabric

In Fabric

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry