Sean has logged 52 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dillinger Is Dead

Dillinger Is Dead

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Sporting Life

This Sporting Life

1963
×
★★★★
Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
if....

if....

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★
Edit this entry  
22
Freaked

Freaked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Mile 22

Mile 22

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Plough and the Stars

The Plough and the Stars

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sheltering Sky

The Sheltering Sky

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Reno 911!: Miami

Reno 911!: Miami

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Producers

The Producers

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
08
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Capone

Capone

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Killing

Killing

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry