• Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Songbird

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Come Play

    ★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Out

    ★★★★½

  • Cagefighter: Worlds Collide

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★★½

  • Lost Girls

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

  • The Turning

    ★★½

  • Dolittle

    ★★★★

  • Togo

    ★★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★½

  • Noelle

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★

  • Countdown

    ★★★½

  • Jexi

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★½

  • Red Shoes and the Seven Dwarfs

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Strange but True

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • You Don't Nomi

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Silence

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½