• A Tiny Ripple of Hope

  • Bad Attitude: The Art of Spain Rodriguez

  • A Brixton Tale

  • Dea

  • No Trace

  • Teenage Emotions

  • Man Under Table

  • The Sleeping Negro

  • Anatomy of Wings

  • Hurrah, We Are Still Alive!

  • Kaali Khuhi

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Everyone Wants to Be the Next Weismann

  • Mia Misses Her Revenge

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★½

  • Taipei Suicide Story

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • Brown Paper Bag

  • Palm Springs

    ★★★

  • Higher Love

  • Possessor

    ★★★½

  • Beware of Dog

  • Film About a Father Who

  • Young Hearts

  • Jasper Mall

  • Time

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Cuties

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Big Fur

  • Close Quarters

  • Tapeworm

  • 1986

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Murmur

  • Martin Eden

    ★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • A Family

  • Lynch: A History

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

  • Domino

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★½

  • Lovemobil

  • Bacurau

    ★★★

  • Boni Bonita

    ★★½

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

    ★★★

  • Shell and Joint

  • The Wind. A Documentary Thriller

  • Us

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Majnuni

  • Ghost Town Anthology

    ★★★

  • Ham on Rye

    ★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★½