• The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Hillary

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Pet Sematary

    ½

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Greta

    ★★★

  • The Predator

    ½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Burning

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Only the Brave

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • Logan

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★

  • The Witch

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★

  • About Time

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★½

  • Friends with Benefits

    ★★★

  • Piranha 3D

  • Grown Ups

    ★★★½

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Cape Fear

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★