Scumbalina has logged 22 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Who Finds a Friend Finds a Treasure

Who Finds a Friend Finds a Treasure

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Out of Print

Out of Print

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Boneyard

The Boneyard

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ladybugs

Ladybugs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Banana Joe

Banana Joe

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Throw Momma From the Train

Throw Momma From the Train

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Airheads

Airheads

1994
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Girl with Hyacinths

Girl with Hyacinths

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
½
Edit this entry  
02
Each Time I Kill

Each Time I Kill

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cross Breeze

Cross Breeze

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cowboy in Sweden

Cowboy in Sweden

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jailhouse Rock

Jailhouse Rock

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Hawaii

Blue Hawaii

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry