Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Client

The Client

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Worth

Worth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Together

Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Respect

Respect

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Make Up

Make Up

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The American President

The American President

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry