Noah has logged 134 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
OPAL

OPAL

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★
Edit this entry  
17
Coyote Creek Christmas

Coyote Creek Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Chipmunk Celebration

A Chipmunk Celebration

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
You're Not Elected, Charlie Brown

You're Not Elected, Charlie Brown

1972
×
★★★
Edit this entry  
29
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry