• No Time to Die

    ★★★½

  • Jungle Cruise

  • Bo Burnham: Inside

  • Simon Bird: Debrief

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★½

  • Seaspiracy

    ★★

  • James Acaster: Make A New Tomorrow

    ★★★

  • Shadow Kingdom: The Early Songs of Bob Dylan

    ★★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Long Toast

    ★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ½

  • Mank

    ★½

  • October Rumbles

    ★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • What Happened to Crow 64?

    ★★★

  • Rebecca

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★½

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • The Stunt Double

    ★½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★

  • Hamilton

    ½

  • Siren Snubbed

    ★★★

  • Coming Out

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • A Long, Cold Look

    ★★½

  • Bath Tub

    ½

  • Dirty Laundry

    ★★

  • Blood Rider

    ★★★½

  • The Yalta Conference Online

    ★★★

  • The One-Minute Memoir

    ★★★

  • Ricky Powell: The Individualist

    ★★★

  • Motorcycle Drive By

    ★½

  • Movie That Invites Pausing

    ★★★★½

  • The History of the World's Highest Jump

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ½

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★

  • Not Alone in Here

    ★★

  • Rhubarb

    ½

  • New York New York

    ½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★½

  • MAN 2020

    ½

  • Extraction

    ★★

  • Chinese New Years II

    ★★½

  • Chinese New Years

    ★★½

  • France Against the Robots

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • Shadowed

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ½

  • Spenser Confidential

  • The Weeknd: After Hours

    ★½

  • Wave Sounds

    ½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Confronting Holocaust Denial With David Baddiel

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Graceful Agitation

    ★★★½