• Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ½

  • Titane

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Wonderful Paradise

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Under the Open Sky

    ★★★★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★½

  • Forgiven Children

    ★★½

  • Shape of Red

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • 1917

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • i -Documentary Of The Journalist-

    ★★★½

  • One Night

    ★★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★★

  • This Planet is not my Planet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Journalist

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Typhoon Family

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • My Sweet Grappa Remedies

    ★★★

  • Marriage Hunting Beauty

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Blame Game

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★★

  • Jam

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★½

  • Another World

    ★★★★★

  • Sea

    ★★★★

  • It's Boring Here, Pick Me Up

    ★★★

  • Dare to Stop Us

    ★★★

  • Killing

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • A Private War

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • And Your Bird Can Sing

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½