• The Rescue

    ★★★½

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Kate

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Clara Sola

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Neutral Ground

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★

  • Dark Red Forest

    ★★★

  • Stop-Zemlia

    ★★★★

  • Aleph

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Philly D.A.

    ★★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★

  • Hemingway

    ★★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Ludi

  • Rock Bottom Riser

    ★★★

  • Azor

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

  • Moon, 66 Questions

    ★★★★

  • We

    ★★★½

  • Wood and Water

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Bebia, à mon seul désir

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Pebbles

    ★★★★½

  • Madalena

    ★★★½

  • Friends and Strangers

    ★★★★

  • Bipolar

    ★★★

  • Liborio

    ★★★★

  • Taming the Garden

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • The Lady and the Dale

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • The Blazing World

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • El Planeta

    ★★★★½

  • Writing With Fire

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★★

  • Wild Indian

    ★★★★

  • R#J

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Luzzu

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★

  • John and the Hole

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★★