scare158steve has logged 71 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Informer

The Informer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rabid

Rabid

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tales from the Lodge

Tales from the Lodge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Driven

Driven

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Deadcon

Deadcon

2019
×
★½
Edit this entry  
25
The Sonata

The Sonata

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dark Light

Dark Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Witches in the Woods

Witches in the Woods

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Furies

The Furies

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Are We Dead Yet

Are We Dead Yet

2019
×
★★
Edit this entry  
24
The Drone

The Drone

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Feedback

Feedback

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Ghost Killers vs. Bloody Mary

Ghost Killers vs. Bloody Mary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mary

Mary

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Porno

Porno

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kindred Spirits

Kindred Spirits

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cut Off

Cut Off

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dark Encounter

Dark Encounter

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★
Edit this entry  
19
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Edit this entry  
18
Killer Kate!

Killer Kate!

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
American Movie

American Movie

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Animals

Animals

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry