• Werewolf Castle

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Boxing Day

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Dettori

    ★★★★

  • Pirates

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Sweet Disaster

    ★★★★

  • Miracle Valley

    ★★½

  • Last Survivors

    ★★★

  • The Possessed

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • Dashcam

    ★★

  • Wicked Games

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Shepherd

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★★

  • Venicephrenia

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Night at the Eagle Inn

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★

  • The First Wave

    ★★★★

  • Mothers of the Revolution

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Seed

    ★★★

  • The Murder Podcast

    ★★★½

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Barbarians

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Good Boss

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Dashcam

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Earwig

    ★½

  • A Banquet

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • CarousHELL The 2nd

    ★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★★

  • True Things

    ★★★

  • Sundown

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Citizen Ashe

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★