Saymon has logged 130 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Custody

Custody

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daughter of Mine

Daughter of Mine

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Araby

Araby

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Third Lover

The Third Lover

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annie

Annie

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elena and Her Men

Elena and Her Men

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Room in Town

A Room in Town

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cambridge Squatter

The Cambridge Squatter

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coffee with Cinnamon

Coffee with Cinnamon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loveling

Loveling

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Absence

Absence

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Where I Grow Old

Where I Grow Old

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Frente Fria Que a Chuva Traz

A Frente Fria Que a Chuva Traz

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Between Valleys

Between Valleys

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Charulata

Charulata

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Muito Romântico

Muito Romântico

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Piripkura

Piripkura

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Necropolis Symphony

Necropolis Symphony

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry