savanna 🍂 has logged 14 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry