sata11 has logged 136 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
09
Lemon

Lemon

1969
×
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gradiva

Gradiva

2014
×
Edit this entry  
17
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Me gustan los estudiantes

Me gustan los estudiantes

1968
×
Edit this entry  
08
Fiesta Nibiru

Fiesta Nibiru

2017
×
Edit this entry  
04
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Dream

Dream

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Spanky: To the Pier and Back

Spanky: To the Pier and Back

2008
×
Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
26
Wasteland No. 1: Ardent Verdant

Wasteland No. 1: Ardent Verdant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Friday

Friday

1995
×
★★½
Edit this entry  
07
Share

Share

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Scarred Hearts

Scarred Hearts

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Meurtrière

Meurtrière

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spectator

Spectator

1970
×
★★★★
Edit this entry  
19
Behind Your Walls

Behind Your Walls

1970
×
★★★½
Edit this entry  
19
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry  
13
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
09
Visual Training

Visual Training

1969
×
★★★
Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spare Bed-Room

Spare Bed-Room

1969
×
★★★★
Edit this entry  
04
Las Acacias

Las Acacias

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Anamnesis

Anamnesis

1969
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Fan

A Fan

1968
×
Edit this entry  
02
Birds, One

Birds, One

1968
×
Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★
Edit this entry