• Don't Look Up

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Bones

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★

  • Zeros and Ones

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Train Again

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★½

  • Cruella

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Come Here

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Introduction

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★

  • Pelé

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★½

  • The North Wind

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Citadel

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • La noche submarina

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • Zappa

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Hidden

    ★★

  • Another Round

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • Beginning

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • Mandibles

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★

  • The Brilliant Biograph: Earliest Moving Images of Europe (1897-1902)

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

  • I May Destroy You

    ★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★½

  • TFW No GF

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★