sartoriallyinc has logged 146 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inventing David Geffen

Inventing David Geffen

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry