Saro has logged 267 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Shoah

Shoah

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Story of the Last Chrysanthemum

The Story of the Last Chrysanthemum

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Women

House of Women

2018
×
Edit this entry  
02
Salaam Cinema

Salaam Cinema

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Humanity and Paper Balloons

Humanity and Paper Balloons

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
America

America

2019
×
Edit this entry  
30
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pandora's Box

Pandora's Box

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toni

Toni

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Only Want You to Love Me

I Only Want You to Love Me

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Suspicious Death of a Minor

The Suspicious Death of a Minor

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Five Dolls for an August Moon

Five Dolls for an August Moon

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry