Sardonicast has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Satantango

Satantango

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Status Update

Status Update

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Status Update

Status Update

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Status Update

Status Update

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry