• Death to 2020

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • A British Guide to the End of the World

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★

  • Cam

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★★½

  • Evil Genius

    ★★½

  • The Rachel Divide

    ★★★½

  • A Deal With The Universe

    ★★★★

  • Sherlock Gnomes

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Little Forest

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Waco: Madman or Messiah

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Studio 54

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Patient Seventeen

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Voyeur

    ★★★★

  • My Little Pony: The Movie

    ★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★

  • Warning: This Drug May Kill You

    ★★

  • Get Me Roger Stone

    ★★★

  • LA 92

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★½

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★

  • Meth Storm

    ★★

  • Mansfield 66/67

    ★★★

  • The New Edition Story

    ★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Oklahoma City

    ★★★½

  • Billy Lynn's Long Halftime Walk

    ★★★★

  • Secret Goldfish

    ★★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • The Case of: JonBenét Ramsey

    ½

  • Where is Robert Fisher?

  • The Limehouse Golem

    ★★½

  • Amanda Knox

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Killing for Love

    ★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★