• Runner Runner

    ½

  • The Woman in the Window

  • The Crow

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★★★

  • Friendsgiving

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ½

  • Misbehaviour

    ½

  • 1BR

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Don't Let Go

    ★★½

  • Luce

    ★★½

  • Single White Female

    ★★★★★

  • You Should Have Left

    ½

  • The Way Back

    ★★

  • The Informer

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★