• Swallow

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Room

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Furies

    ½

  • The Perfect Date

    ½

  • After

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★½

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★½

  • Fanatic

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★★★½

  • The Prodigy

    ★★

  • An Affair to Die For

    ½

  • Official Secrets

    ★★½

  • Animals

    ★★★½

  • Don't Let Go

    ★★½

  • Luce

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Report

    ★★★★

  • Wounds

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Hole in the Ground

    ½

  • Polar

    ½

  • The Last Tree

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

    ★★★★

  • Only Mine

    ★★★½

  • Polaroid

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★½

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Aquaman

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Second Act

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Creed II

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★½

  • The Holiday Calendar

    ★★★½

  • Benjamin

    ★★½

  • An Acceptable Loss

  • Look Away

    ½

  • Been So Long

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Bloodline

    ★½

  • Maniac

  • Nappily Ever After

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • Unbridled

    ★★

  • Green Book

    ★★½

  • High Life

    ★★

  • mid90s