• 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Blue Story

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★★½

  • Holiday in the Wild

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Countdown

    ★★

  • Trick

    ★★½

  • Eli

    ★★★

  • Impetigore

    ★★★★

  • Make Up

    ★★★★

  • Always a Bridesmaid

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • American Son

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Rest of Us

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Rocks

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Informer

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★½

  • Ravage

    ½

  • Waves

    ★★★★★

  • Seberg

    ★★★½

  • The Assistant

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Falling Inn Love

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • Spiral

    ★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Otherhood

    ★★★★

  • Awake

    ★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • 1BR

  • Secret Obsession

    ★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Vivarium

    ★★★★★

  • Saving Zoë

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Rim of the World

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ½