• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Mister America

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Baby Driver

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Martian

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Brooklyn

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Whiplash

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Her

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★

  • Drive

    ★★★

  • Inception

    ★★

  • About Elly

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Something Wild

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★