Sera has logged 15 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Case 39

Case 39

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
Edit this entry  
26
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Doors

The Doors

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
½
Edit this entry